Zvukařská škola

Naši lektoři Vás nejen naučí spoustu praktických dovedností a nutné teorie, ale také s Vámi rádi proberou všechny Vaše dotazy a postřehy z praxe.

Lektoři

Aktualizováno pátek 21. červen 2024 6:51

Jindra Varhan - ředitel a garant školy

Ředitel kurzu a mistr zvuku s bohatými zkušenostmi z ozvučování, ale také z filmové a televizní praxe. Jindra má na starosti nejen zdárný chod školy, ale také tvorbu skript a výuku všech ostatních témat.

Web: http://www.jindravarhan.estranky.cz/


 

Jan R. Šafařík - mikrofony, procesory, mixy, měření a další

Zvukař s praxí (od roku 1992) jak v oboru studiové práce, tak v koncertním a divadelním ozvučování. Ve zvukařském kurzu vyučuje mikrofonní techniku a technologii, zvukové procesory a společně s Jindrou Varhanem i mixy a další oblasti zvukařiny. Zároveň je také provozovatelem zvukařského portálu FADER.cz kde uveřejňuje odborné články své, i svých kolegů. Zde najdete nejen originál zlidovělé Zvukařské vývěsky, jejíž je autorem, ale také populární Slovníček zvukařských pojmů, které na popud studentů ročníku 2022 sestavil.

Web: http://www.soundman.cz/


Láďa Greiner - základy studiové práce, Protools

Výuku nahrávacího a editačního programu Protools má u nás na starosti zkušený odborný lektor MgA. Ladislav Greiner, který je mimo jiné od roku 2005 Pedagog Filmové školy v Písku - Soukromá vyšší odborná škola a Filmová akademie Miroslava Ondříčka a od roku 2012 je odborný asistent - pedagog, zástupce vedoucího Katedry zvukové tvorby na Filmové akademii múzických umění v Praze (FAMU).

Web: http://www.fdb.cz/lidi/207472-ladislav-greiner.html/


EKOLA group, spol s.r.o - základy akustiky, měření

Na výuce základů akustiky úzce spolupracujeme s firmou EKOLA, zejména pak s pány akustiky Petrem Novákem a Václavem Moulíkem.

Web: http://www.ekolagroup.cz/


Radek Jandovský - zásady používání elektrické sítě a přívodů, bezpečnost práce

Zvukař a revizák v jedné osobě, který u nás přednáší velmi důležité zásady bezpečnosti práce při práci s elektrickým zařízením.

Web: http://www.zvukarskaskola.cz/


Martin Morávek - rigging

Jeden z mála certifikovaných riggerů u nás s obrovskými zkušenostmi nejen z tuzemských, ale také ze světových koncertních turné a zahraničních produkcí.

Web: https://www.facebook.com/martin.moravek.311


 Tomáš Němeček - ProTools 

Zvukař zabývající se především televizní tvorbou. Má bohaté zkušenosti v žánru zábavy a sportu.

Web: https://www.csfd.cz/tvurce/804264-tomas-nemecek/biografie/


 

V minulosti s námi také spolupracovali:

David Hysek - ex-Protools

Vynikající studiový i ozvučovací zvukař s velkou praxí v akustických hudebních stylech. Působí též jako vedoucí zvukař v sále Filharmonihe Hradce Králové. V kurzu vyučoval práci na DAW systému Pro-Tools, ve svých hodinách však často rád zmínil i mnohé další detaily zvukařského života. Od roku 2011 se přestěhoval do zahraničí, a tak jeho oblast výuky převzali Ondra Muška a Láďa Greiner.

Web: http://www.hejsa.cz/

Zobrazeno: 21594