Zvukařská škola

Vítejte ve zvukařské škole

Náš zvukařský kurz je zaměřený na vzdělávání začínajících zvukařů a zájemců o problematiku ozvučování a je akreditován Ministerstvem školství České republiky. Ať už jste muzikant, který by rád věděl jak zacházet s technikou, divadelní technik, který si chce rozšířit své vědomosti, zvukař se zájmem dozvědět se víc od zkušených kolegů či prostě jen máte zájem dozvědět se více detailů a vychytávek z oboru zvukařiny, kurz "Rekvalifikační kurz Zvukový technik / zvukař" je tu právě pro Vás. Statutárním zástupcem vzdělávacího zařízení a odborným garantem kurzu je Jindřich Varhan.

Kontakty a přihláška

Kategorie: Uncategorised
Zveřejněno úterý 3. březen 2020 14:35
Napsal safa

 

Odborné stáže 2020

datum místo nástup dveře          
5.3. LMB 17.00 19.30 M. Vańátko P.Hlaváč D.Dopitová F.Novotný J.Moualhi
12.3. LMB  17.30  20.00 J.Novák J.Moualhi      
16.3. LMB     J.Novák M.Kozlová T.Trkal    
19.3. LMB     M.Hegr        
23.3. LMB     P.Holý        
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 

 

Své dotazy či připomínky směřujte na ředitele Zvukařské školy:

Jindřich Varhan

mobil: +420 602 280 208

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Přihlášky ke stažení:

KURZ 1  Zvukový technik/Zvukař - základní Rekvalifikační cena školného 2 x 11.000,- = 22.000,- Kč vč. DPH

KURZ 2  ProTools - navazující na KURZ 1 cena školného 10.000,- Kč vč. DPH

 

Z důvodu velkého počtu uchazečů o studium, je jedním z rozhodujících kritérií pro přijetí i zaplacení školného, nebo alespoň první části.

 

Bankovní spojení pro platby v CZK v ČR: 2200544829 / 2010
Bankovní spojení pro platby v EUR v SR: 2200544829 / 8330
IBAN CZ3120100000002200544829
BIC kód/SWIFT FIOBCZPPXXX
variabilní symbol = prvních šest číslic rodného čísla (před lomítkem)

Akreditace:

Akreditace udělena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v Praze dne 2.8.2018, pod číslem jednacím MSMT-13055/2018-1/200/18. Na základě udělené akreditace je žadatel povinen vydávat absolventům kurzu po úspěšném ukončení vzdělávání, pro pracovní činnost Zvukový technik/zvukař, Osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

 

Místo výuky:

Výuka probíhá od začátku října do konce května vždy každé pondělí od 14 hodin na adrese:

TJ Sokol Hostivař

ulice U Branek 674/7

Praha 10 - Hostivař

 
GPS pozice: 50°3'20.959"N, 14°32'6.900"E
mapa:

 

Krásné vánoční svátky a vše nejlepší do Nového roku 2018

Kategorie: Uncategorised
Zveřejněno středa 3. leden 2018 9:27
Napsal jindra

Studentům ročníku 2017-2018, všem lektorům a partnerům Zvukařské školy, přeji krásné Vánoce a vše nejlepší do Nového roku.

Sejdeme se zase v pondělí 8.1.2018 na další přednášce...

Odborné stáže 2017 - zprávy

Kategorie: Uncategorised
Zveřejněno čtvrtek 23. únor 2017 14:44
Napsal jindra

LMB datum nástup

Jakub Kacar 2015-2016

Kategorie: Uncategorised
Zveřejněno pondělí 27. únor 2017 13:40
Napsal jindra

Na tuto praxi jsem se chystal se smíšenými pocity. Za prvé jsem vůbec netušil, co mne čeká, neboť jsem si o kapele, která v posledních letech zažila generační obměnu, nechtěl dělat předsudky. Navíc to bylo poprvé, kdy jsem jel na akci, jak se říká „na čumendu“ (tj. cíleně koukat zvukaři pod ruku). Tento fakt, že mne sledují další kolegové v akci, by mně osobně byl velice nepříjemný. O to víc mne překvapilo a potěšilo, jak celý průběh praxe probíhal.

Spolu se spolužákem Markem ze zvukařské školy jsme vstoupili do sálu Lucerna music baru 4 hodiny před začátkem produkce, setkali jsme se s naprostou pohodou. Když se zpětně ohlédnu na všechny akce, jen velmi těžko bych hledal

Číst dál: Jakub Kacar 2015-2016

Závěrečná práce - Vojtěch Dlouhý

Kategorie: Uncategorised
Zveřejněno středa 22. únor 2017 9:49
Napsal jindra

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}

Moje účast na odborné stáži Vojtěch Dlouhý

Na úvod bych rád uvedl, že jsem se zúčastnil dvou odborných stáží. První stáž se uskutečnila 18.3.2010 a byla to příprava na Českou Miss v Thámově hale v Karlíně a druhá stáž proběhla 8.4.2010, byla to taktéž příprava a to na Miss ČR v kongresovém sále hotelu Clarion ve Vysočanech. A jelikož se obě akce vysílali živě následující sobotu, kdy jsem sám zvučil, tak jsem si nemohl prohlédnout celou věc po úpravě do televize. Alespoň jsem v obou případech hned stál nedaleko od “nejkrásnejších” žen české republiky :-)

Česká Miss byla v produkci televize Nova a naším průvodcem se stal pan Marek Karas, který byl jedním z hlavních zvukových techniků. Poté, co jsme vešli do haly a prohlédli si zběžně interiér, musel pan Karas na generální poradu s produkcí a zákazníky a následně nás provedl. PA systém byl od firmy L´ Acoustics (nejsem si jistý typem, ale buď to byla nová série K1, nebo to byl V-DOSC systém. Jelikož měl sál cca 100 m na délku, byly tam ještě po stranách nazpožďované menší reprosoustavy, přesný typ mi již není znám. Celé to bylo spojeno s mixážním pultem od firmy Digidesign Venue Mix + Rack system. Nutno dodat, že se po stranách haly a za stanovištěm režie ještě nacházely další reprosoustavy na afterparty, která měla probíhat po natáčení. Do mixu bylo přivedeno přibližně 50 kanálů, z toho bylo tak 6 body packů pro porotu včetně exkluzivní hvězdy Jean-Claud Van Damma, několik bezdrátových mikrofonů a samozřejmě i připojení k vysílacímu vozu televize Nova, ze kterého se pouštěl playback a kde se i vše zaznamenávalo pro vysílání. Výstup do PA systému byl zapojen do VCA, kam se omylem připletly i monitory pro pódium, což mělo za následek jejich nefunkčnost a krom procházení nastavení pultu i běhání po hale, ale po pár minutách se problém podařilo na pultu odhalit a odstranit jednoduchým předěláním routingu monitorů. A až na pár problémů se sílou signálu některých mikrofonů, pár drobných zpětných vazeb a proházeně naroutovaných body packů to byl jediný větší zádrhel, kterému jsme byli svědky. Bohužel jsme se však k žádné praktické práci nedostali, jelikož bylo již vše postavené a již se jen dělala zvuková zkouška, ale i tak to bylo velice zajímavé a pan Karas nám velice rád vše vysvětlil.

Miss ČR pořádaná Českou televizí, na kterou jsem omylem vyrazil několikrát ve špatném termínu (ještě jednou Jindro promiň za vystrašení), byla v porovnání s akcí od Novy o dost skromnější, jak jsme se dozvěděli od Jindry i prakticky ne moc pojištěná pro případné proudové výpadky, jelikož nebývá zvykem agregát, ale elektřina se bere rovnou z místní sítě, zato jsme však měli v komornějším prostředí a menším shonu lepší příležitost si vše v klidu prohlédnout, položit pár otázek a dokonce jsme vykonali i nějakou tu práci, když jsme nastavili a zapojili monitory pod pódiem a zavedli monitory i do prostor odkud vycházejí účinkující, aby nepropásli svůj nástup. Opět byl PA systém od firmy L´ Acoustics, přesněji systém V-DOSC. Sál v hotelu Clarion byl ca o polovinu menší než byl prostor Thámovy haly, proto i beden bylo na PA systému méně. I monitory pod pódiem byli od firmy L´ Acoustics a dvě takové se ještě vznášeli nad tím pro pokrytí zadní části pódia. Pod ním byli racky s párákem, stage boxem, přijímačy pro bezdráty a se zesilovači. Mezi stage boxem a párákem se to celé ještě rozbočilo, aby část mohla jít do přenosových vozů a druhá část do mixu od Yamahy, kde se celý sál míchal. Nevím kolik bylo přesně využitých vstupů, ale byli tam dva moderátoři, kteří měli body packy, jeden bezdrátový mikrofon byl na přistavován na pódium pro účinkující a jednu Handku měl režisér. Playback měl být podle Jindry opět z přenosového vozu, což jsou další dva vstupy.

Jelikož byli obě akce ozvučovány lidmi z T-Servisu, tak mohu posoudit obě zároveň stějně, byli ochotni vše vysvětlit, objasnit a zavtipkovat ať se nestáváme zvukaři. Práce probíhaly od časného rána do pozdních večerních až nočních hodin a narozdíl od kurzu, kde se člověk snaží naučit teorii k pochopení celé problematiky, v praxi člověk teorii používá k urychlení práce a hlavně k odvracení případných katastrof způspbem improvizace, co bez teorie není možné. Zvukaři od T-Servisu byli vstřícní, ale kolik za takovou akci berou jsem se bohužel nedozvěděl, vím však, že je to časově hodně náročná práce, která nemálo dokáže zasahovat do osobního života. Nevím, jestli bych chtěl hned začít u velké firmy jako je T-Servis, i když mají dobrou a novou techniku a dělají spoustu akcí, v menší firmě má prý začínající větší šanci se rychleji zdokonalovat. Celkově bych obě akce ohodnotil kladně, jelikož jsem se u obou něco přiučil nejen v oblasti zvuku, ale i v oblasti řízení a průběhu tak velkých akcí, jako je živý přenos televize, opět si uvědomlil jak velice záleží na zkušenosti a duchapřítomnosti zvukařů a jak potřebné je umět duchapřítomně svést problém s nehrajícími monitory na předchozí přepojení zdroje energie :-) Také jsem si uvědomil, že kurz je pouhou špičkou ledovce zvukařské praxe a že bez praxe se celý ledovec těžko odhaluje. Velice rád bych si dal stáž ještě nějakou, tentokrát však od začátku do konce, s finančním ohodnocením a hlavně a především pod vedením zkušeného zvukaře, aby se mohla získaná teorie lépe propojit s praxí a tím si vypracoval vlastní zkušenosti a propracovával se k úplnému zvukaři. Škoda je, že spolu s vysvědčením člověk nedostane přiděleného zvukaře (třeba jen pro skutečně zájemce). Alespoň by hledání “kšeftů” a pořádné zaučení bylo lépe dostupné pro ty, co opravdu chtějí práci zvukaře vykonávat.