Zvukařská škola

.

Zvukařský slovníček na vyžádání studentů

Kategorie: Homepage Zveřejněno středa 9. listopad 2022 23:14 Napsal safaUž ani nepočítám, kolik je to let a jak dlouho spolupracujeme s Jindrou na naší Zvukařské škole. Snažíme se předávat studentům co jsme se za léta praxe i teorie sami naučili, ale nezřídka se stává, že nás studenti svými dotazy „školí“ a tím skvěle motivují k další činnosti. Přesně tak to bylo se Slovníčkem zvukařských pojmů. Na říjnové přednášce o elektroakustických řetězcích jsme při přestávkové diskusi (ty bývají na studentské nápady nejplodnější) narazili na to, že studenti na internetu nemohou najíst slovník, který by vysvětloval základní zvukařské pojmy. Popravdě řečeno jsem žil v domnění, že taková banalita je běžně k nalezení na mnoha místech všemocného internetu, o to víc jsem byl překvapen, že vyhledávač nenašel prakticky žádný smysluplný výsledek. Ve slabé chvilce jsem děvčatům (a chlapcům ostatně taky) slíbil, že dám dohromady všechny výrazy z oboru, které by je mohly zajímat. Slovník nakonec nabyl tak obsáhlé podoby, že jsem jej publikoval na svém serveru FADER.cz jako samostatný článek zde:

http://www.fader.cz/2022/10/24/slovnik-zvukarskych-pojmu-aka-zvukarsky-slovnik/

Zobrazeno: 921