Zvukařská škola

Roman Pinkas 2022-2023

Kategorie: Studentské práce Zveřejněno pondělí 24. duben 2023 13:39 Napsal jindra

Součástí zvukařského kurzu byla i odborná praxe. Účastnil jsem se tří praxí. Jednou v divadle Archa, kde probíhalo natáčení pořadu Show Jana Krause a poté dvakrát v Lucerně Music Baru.

Na první termín v lucerně jsme s kolegou dorazili o dvě hodiny později, kdy kapela už byla nazvučená a zadrátovaná. Místní zvukař pan Kulich měl plné ruce práce se zvučením a na otázky nebyl prostor. Proto jsme se přihlásili na další akci o týden později. Nenechali jsme nic náhodě a oproti plánovanému termínu jsme na místo dorazili o hodinu a půl dříve, bohužel jsem se nedostali dovnitř, tak jsme volný čas vyplnili návštěvou pivnice (na doporučení Jindry) hned naproti. O půl hodiny později jsme se dostali do objektu Lucerny a co čert nechtěl, vše již bylo hotovo a djské mašinky byly zadrátovány a připraveny. 

Oproti minulému týdnu na nás měl p. Kulich čas a vše nám předvedl a ukázal. Dozvěděli jsme se nejen o moderním vybavení, ale zabrousili jsme i do historie s ukázkou fotek.

Další praxí byla účast na natáčení pořadu Show Jana Krause. V divadle Archa jsme absolvovali zvukovou zkoušku a večerní natáčení. Celou praxí nás provázel Láďa Greiner, který se nám postaral o bohatý výklad. Zajímavostí je, že se celý pořad předtočí a sestříhá z hodiny a půl na 50 minut. Další zajímavostí je, že vystoupení kapely se natočí bez diváků a použije se v záznamu.

 Večer jsme se účastnili živého mixu mluveného slova v přenosovém voze. Tuto praxi hodnotím velmi kladně a doporučuji ji všem.

Zobrazeno: 636